تبلیغات
آتش نشانی شهر صنعتی کاوه - ساوه - مطالب بهمن 1392
آتش نشانی شهر صنعتی کاوه - ساوه
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


مركز خدمات ایمنی و آتش نشانی شهر صنعتی كاوه
---------------
ثبت شده در سایت ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مدیر وبلاگ : م ش ش
نویسندگان
بسم الله الرحمن الرحیم

با توجه به مجهز بودن تمامی ایستگاهها و سازمانهای آتش نشانی در کشور به سایت های به روز، بر آن شدیم تا هم اکنون سایتی با دامنه مستقیم به آدرس www.kaveh125.ir را برای ایستگاه آتش نشانی شهر صنعتی کاوه طراحی کنیم، که فعلا دامنه و دی ان اس های دامین مورد نظر بر روی سیستم وبلاگ دهی ثبت شده و نسخه ای آزمایشی میباشد.که تا آماده شدن قالب و هاست از این سیستم استفاده میکنیم.معرفی مركز خدمات ایمنی و آتش نشانی شهر صنعتی كاوه:

مركز خدمات ایمنی و آتش نشانی شهر صنعتی كاوه در زمینی با مساحت بیش از 9000 مترمربع احداث گردیده است. پرسنل متخصص آتش نشانی علاوه بر اطفاء حریق و امدادرسانی، جهت پیشگیری از حوادث علاوه بر بازدید دوره‏ای و منظم از صنایع، نسبت به آموزش کارشناسان ذیربط کارخانه‏ ها نیز اقدام می کنند.

 

تاریخچه شهر صنعتی کاوه:
پس از تأسیس سازمان صنایع كوچك و نواحی صنعتی ایران با هدف تهیه طرح، برآورد هزینه و مكان یابی نواحی صنعتی در ایران در دهه 40، سرانجام فهرستی از شهرهای مناسب برای ایجاد شهرهای صنعتی تهیه شد حاصل فعالیت سازمان یاد شده و سایر اُرگانهای مرتبط تأسیس پنج شهر صنعتی به ترتیب زیر بود:
1- شهرصنعتی اهواز در سال 1346
2- شهرصنعتی البرز (11 كیلومتری قزوین) در سال 1346
3- شهرصنعتی كرمانشاه در سال 1350
4- شهرصنعتی كاوه (كوروش سابق) (10 كیلومتری ساوه) در سال 1352
5- شهرصنعتی رشت در سال 1353
با مقایسه متوسط عمر كانونهای صنعتی برنامه ریزی شده در ایران، می توان شهرصنعتی كاوه را در زمره نخستین نسل شهرهای صنعتی ایران بشمار آورد.
در گزارش مطالعات و بررسی های اقتصادی فنی و مالی شهر صنعتی كاوه در مورد لزوم ایجاد شهرهای صنعتی توجیهات زیر عنوان گردیده است:
• جلوگیری از گسترش بی رویه شهر تهران در اثر هجوم صنعت و ازدیاد جمعیت آن به دنبال سیاست اعلام شده توسط دولت در سال 1346
• با تكمیل ظرفیت شهر صنعتی البرز و تراكم شدید مسیر قدیم تهران– قزوین كه مشكلاتی را پدید آورده بود، لازم بود تعدادی از صنایع جدید به منطقه‌ای دیگر كه درعین حال به تهران نزدیك بوده و از نظر ازدیاد جمعیت نه فقط تحمیلی بر تهران نباشد بلكه باری از دوش آن بردارد، تمركز می یافت لذا بهترین منطقه از تمامی جوانب بخصوص موقعیت جغرافیایی، شهرصنعتی كاوه معرفی گردید.
نهایتاً در چهارچوب منافع كلان اقتصادی كشور با هدف تشویق صاحبان سرمایه به سرمایه‌گذاری در امر تولید به منظور رونق اقتصادی و صنعتی و ایجاد اشتغال كه منتهی به رفاه اجتماعی و جلوگیری ازمفاسد بیكاری می شود شهركهای صنعتی از جمله شهر صنعتی كاوه با مشاركت بخشهای ذیربط دولتی احداث گردید.
شركت شهر صنعتی كاوه در سال 1352 به استناد مصوبات هیأت دولت با تركیب سهامدارانی عمدتاً دولتی جهت پیشبرد اهداف و رسالت شركت براساس موضوع اساسنامه آن كه عبارت است از " خرید زمـین و سرمایـه گـذاری در تأمین خدمات عمومـی شـهـری و یا اجتـماعی از قبـیل آب وبرق وتلفـن و فاضلاب و پست و تلگراف و ایجاد راههای اصلی و فرعی و تقسیم زمین به قطعات جزئی و فروش آن به واحدهای صنعتی و حرفه‌‌ای و تولیدی خدماتی و رفاهی (اعم از درمانگاه، مسجد، پارك و غیره) و مبادرت به هر گونه فعالیتهائی كه مستقیماً یا غیرمستقیم برای ایجاد مقاصد بالا ضروری باشد و نیز سرمایه ‏گذاری در سایر شركتهائی كه به لحاظ تأمین خدمات عمومی شهر و ایجاد مسكن و غیره لازم تشخیص داده شود" با تركیب سهامداران به شرح زیر تشكیل گردیده است :
1- شركت عمران ساوه
2- اشخاص حقیقی
3- شركت سهامی برق منطقه‌‌ای تهران
4- شركت هریس
5- سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران
6- بانك كار
7- بانك توسعه صنعتی و معدنی ایران
8- بانك كشاورزی
9- سازمان آب منطقه‌‌ای تهرانپس از تأسیس شركت شهر صنعتی كاوه در سال 1352 مقرر گردید صاحبان سهام مقاصد اجرای موضوعات اساسنامه شركت را پیگیری نمایند. لذا تركیب سهامداران شركت بدین گونه بوده است كه امكانات بهینه و مطلوب برای شهرصنعتی با كمك اُرگانها و وزارتخانه‌های ذیربط احداث گردد و صاحبان صنایع از این تأسیسات و امكانات تحت نظر شركت شهر صنعتی كاوه بهره‌مند گردند. برای این منظور بدوأ زمینی بالغ بر 2500 هكتار در ده كیلومتری شهر ساوه اختصاص یافت. پس از تخصیص زمین از سوی وزارت كشاورزی، سایر مقاصد شركت از سوی دیگر سهامداران پیگیری گردید و حداقل تأسیسات زیربنائی مورد نیاز شهر از قبیل تأمین آب توسط چهار حلقه چاه عمیق و انتقال آن از اراضی سیدقلی واقع در 30 كیلومتری شهرصنعتی با ظرفیت 400 لیتر در ثانیه احداث وبه بهره برداری رسید. بعد از انقلاب شكوهمند اسلامی شركت شهر كهای صنعتی ایران زیر مجموعه وزارت صنایع برای احداث شهرهای صنعتی تأسیس گردید كه هم اكنون حدود 348 شهر صنعتی در 30 استان كشور مشغول فعالیتند . تعداد 12 شهر صنعتی دراستان مركزی واقع گردیده كه مجموعاً‌ بالغ بر 1670 هكتار مساحت دارند كه شهر صنعتی كاوه از این نظر در موقعیت ویژه و ممتازی قراردارد.

تركیب سهامداران:
تركیب سهامداران در بعد از انقلاب اسلامی ایران بشرح ذیل تغییر یافت:
1- شركت عمران ساوه (بنیاد مستضعفان)
2- بانك صنعت و معدن
3- شركت سهامی برق منطقه‌‌ای تهران
4- بانك كشاورزی
5- سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران
6- بنیاد مستضعفان و جانبازان
7- بانك تجارت

آخرین تركیب سهامداران:
1- بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی
2- موسسه بنیاد علوی
3- شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت
4- شركت شاهد
5- شركت سرمایه گذاری كوثر بهمن
6- شركت سرمایه گذاری سینا
7- سهام ترجیحی (کارکنان)

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
م ش ش
چهارشنبه 23 بهمن 1392
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی